Минулого року Верховна Рада України посилила відповідальність за забруднення повітря та спалювання сухостою. Розміри штрафів сягатимуть 61200 гривень, а за деякі порушення передбачене обмеження волі на строк до трьох років.
Випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною чи іншою природною рослинністю та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дотримання порядку, встановленого центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища, тягнуть за собою накладення штрафу на громадян у розмірі 3 060 – 6 120 грн.
За порушення вимог пожежної безпеки в лісах передбачений штраф від 1530 до 4590 грн для громадян і від 4590 до 15300 грн – для посадових осіб.
Знищення або пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем, а також порушення вимог пожежної безпеки в лісах, що призвело до виникнення лісової пожежі або поширення її на значній площі тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 4590 до 15300 грн і на посадових осіб – від 10700 до 30600.
Люди, які палять суху траву, чомусь переконані, що цим вони покращують врожайність. Але це абсолютно не так. Коли спалюється сухостій, то гине вся мікрофлора, що зазвичай бере участь у важливих біологічних процесах. Земляний родючий покрив, на якому спалюють траву, відновлюється лише через 5-6 років. Окрім того, в середовище викидаються речовини, що виділяються в процесі горіння та є шкідливими для органів дихання. Як бачимо на практиці дані діяння призводять до великої біди та завдають великої шкоди довкіллю, здоров’ю людини. Експерти радять зробити на приватній території компостну яму чи купу, звідти з часом отримувати перегній та використовувати його в господарстві. Крім того, що це екологічно безпечно, це – користь для грунту і безпечне підживлення городніх врожаїв.