Баштечківська об'єднана територіальна громада

Жашківського району, Черкаської області

(04747) 95431

Збережемо весняні квіти разом

08.04.2021

Щороку першими проявами весни є поява ранньоквітучих рослин, так званих першоцвітів. Деякі види першоцвітів є рідкісними, реліктовими, такими, що знаходяться під загрозою зникнення та занесені до Червоної книги України. Обсяги торгівлі цими рослинами, особливо в передсвяткові дні, набирають злочинного характеру.

На жаль, з кожним роком кількість першоцвітів в Україні зменшується. За даними екологів, щорічно у період березня та квітня в Україні знищується до 20 мільйонів цих рослин. Перші вісники весни, що дарують нам радість, опинились на межі зникнення. І це все наслідки недбалого ставлення людини до природи, адже дуже багато охочих намагаються весняні квіти перетворити у засіб заробітку.

Відповідно до статті 19 Закону України «Про Червону книгу України»: «Спеціальне використання (добування, збирання) об’єктів Червоної книги України здійснюється у виняткових випадках лише у наукових і селекційних цілях, у тому числі для розмноження, розселення і розведення у штучно створених умовах, а також для відтворення популяцій за дозволом центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони навколишнього природного середовища, на підставі рішень Національної комісії з питань Червоної книги України, прийнятих відповідно до її повноважень.

“Спеціальне використання (добування, збирання) об’єктів Червоної книги України з метою отримання прибутку забороняється.”

За придбання незаконно зібраної рослини передбачена відповідальність за статтею 88-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення у вигляді штрафу на суму від тридцяти (510 грн) до ста неоподаткованих мінімумів доходів громадян (1700 грн).

Архіви

Banerbpd 200x80
Association
Cherkasi Oda
жашківська рда
єс місцевих петицій
дсз

Державна служба геології та надр України

дс геології Logo
window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-129897358-29');