Сьогодні Уманська районна державна адміністрація спільно з управлінням Державної служби якості освіти у Черкаській області організували круглий стіл «Забезпечуємо якість освіти разом» за участі представників територіальних громад Уманського району 🤝
На зустрічі йшлося про повноваження, обов’язки органів місцевого самоврядування у сфері освіти, а також про шляхи налагодження співпраці засновників закладів із усіма учасниками освітнього процесу.
Головним спікером була начальниця управління Державної служби якості освіти у Черкаській області Оксана Компанієць.
Оксана Анатоліївна зазначила, що функціонування дієвої системи забезпечення якості освіти залежить від об’єднання зусиль як керівника закладу освіти, вчителів, батьків, так і засновника, тобто органу місцевого самоврядування.
Важливими у такій роботі є спільність цінностей і цілей, вміння прислухатися та враховувати думку одне одного, прагнення до розвитку свого закладу освіти. Не менш важливим є розуміння кожним учасником освітнього процесу своєї ролі у підвищенні якості освіти.
Також розглядалися питання щодо реалізації державної політики із забезпечення якості освіти на території Черкаської області, зокрема учасники говорили про:
📌 створення комфортного і безпечного освітнього середовища;
📌 забезпечення доступності освіти;
📌 проведення конкурсів на заміщення вакантних посад директорів закладів загальної середньої освіти;
📌 здійснення моніторингів якості освіти;
📌 організації обліку дітей шкільного і дошкільного віку.
Окремо в активному діалозі було обговорено проблемні питання забезпечення якості освіти у територіальних громадах району та спільно напрацьовано план дій для їх вирішення.
Зараз треба відходити від усталених міфів про те, що якість освіти вимірюється виключно балами ЗНО, а всі проблеми школи – від відсутності достатнього фінансування. Бо насправді якісна школа – це результат спільних зусиль. А заклад освіти має бути місцем, куди хочеться йти і де безпечно знаходитись, де учні почуваються комфортно, мають друзів та нічого не бояться, на уроках цікаво, учителі дають змогу висловлювати власну думку та вчать не боятись помилятися.
Такі зустрічі надзвичайно корисні тим, що дають змогу не лише вирішити завдання певного напрямку, а й загалом згуртувати громади Уманського району, обмінятися досвідом, забезпечити більш тісну комунікацію.
Якісна освіта формує майбутнє держави і її громадян
09.04.2021