За 9 місяців цього року до закладів охорони здоров’я області госпіталізували понад 4,3 тис. пацієнтів із діагнозом “гострий інсульт”. Які симптоми має ця недуга та як виявити її вчасно – розповідають в управлінні охорони здоров’я Черкаської ОВА.
За цей період медики зафіксували понад 800 летальних випадків через інсульти на Черкащині. Увага до свого здоров’я, знання основних симптомів цієї хвороби та вчасна допомога допоможуть врятувати життя і здоров’я.
У Всесвітній тиждень боротьби з інсультом, який стартував 28 жовтня, розповідаємо про основні ознаки цієї хвороби. Насамперед вона провокує гостре порушення мозкового кровообігу, що спричиняє пошкодження частини головного мозку.
Інсульт найчастіше є ускладненням гіпертонії та розвивається на фоні різкого підвищення артеріального тиску. Найбільш уразливою до розвитку інсульту є категорія пацієнтів від 55 до 85 років, проте його діагностують і в решти вікових груп. Факторами ризику також є генетична спадковість, хвороби серцево-судинної системи, випадки транзиторних ішемічних атак, діабет, надмірна вага, низька фізична активність.
Людина з ознаками цієї недуги не може чітко говорити та усміхатися. У такому стані хворий втрачає рівновагу та координацію. Погіршується зір, кінцівці німіють, зазвичай з одного боку, людина не може підняти руку або потиснути її іншому. Всі ці ознаки можна запам’ятати за порядком перших літер, які складаються у слово «мозок»: мовлення, обличчя, запаморочення, очі, кінцівки.
Також інсульт може проявлятися сильним головним болем без причини, сонливістю, блювотою, нудотою. Якщо ви підозрюєте, що у вас чи у когось поряд інсульт, негайно зателефонуйте за номером 103.