Баштечківська сільська рада

Уманського району, Черкаської області

(04747) 95431 моб. (050) 240 85 13

ПТСР лікується. Як допомогти собі та близьким? – гід для українців

13.10.2023

Через вплив повномасштабної війни у наш повсякденний лексикон увійшов такий термін, як ПТС – посттравматичний стресовий розлад. І які тільки психічні стани чи розлади ним не називають і лякають, що чи не всі ми через вплив війни матимемо ПТСР.

Натомість, за різними оцінками, ПТСР може розвиватися у 1220% людей, які пережили травматичну подію або були свідками такої. МОЗ України зазначає про 20–30% пацієнтів.

Водночас ПТСР є здебільшого виліковним і успішно минає у більшості пацієнтів/ок. Та все ж він може стати причиною низки фізичних та психічних розладів, страждань, а також конфліктів та труднощів в комунікації. Команда платформи доказової інформації про здоров’я «Бережи себе» разом з організацією «INSCIENCE» та експертами розробили гід з ПТСР з відповідями на можливі питання про цей розлад.

Гід  у форматі PDF можна завантажити за посиланням: https://berezhy-sebe.com/pstr-likuietsia-iak-dopomohty-sobi-ta-blyzkym/

До створення гіду долучилися соціальний психолог Ілля Бачурін та психотерапевтка Анна-Марія Бресешер. Експертну оцінку матеріалам надали: Тетяна Сіренко, заступниця директора з психологічного напряму ДЗ «Центр психічного здоров’я та реабілітації ветеранів “Лісова поляна” МОЗ України» та Любов Чигринська, лікарка-психологиня, експертка Координаційного центру з психічного здоровʼя при Кабінеті Міністрів України.

15 невеликих розділів описують постравматичний стресовий розлад та доступні методи лікування. На сторінках читачі та читачки знайдуть перелік симптомів та причини виникнення, процес перебігу цього стану, вплив на ментальне та фізичне здоров’я, а також доступні методи лікування й профілактики і практичні поради, як підтримати близьку людину. Також гід містить актуальні контакти «гарячих ліній» та організацій, які можуть надати першу психологічну допомогу та проконсультувати щодо наступних кроків.

Нагадаємо, що робити, якщо травматична подія призвела до надмірного стресу.

ДовідкаБережи себе — це платформа доказової інформації про здоров’я. Мета проєкту, щоб українці та українки приймали рішення та формували звички щодо свого здоров’я на основі доказової інформації.

INSCIENCE — це організація, яка популяризує науку і доказову медицину та підвищує їхню цінність для суспільства, бізнесу та держави через науково-популярні проєкти. Ми робимо українських вчених та лікарів/ок видимими та сприяємо розвитку критичного мислення через просування наукового підходу до пізнання світу.

Інформаційні партнери: Міністерство охорони здоров’я України, Всеукраїнська програма ментального здоров’я «Ти як?», ДЗ «Центр психічного здоров’я та реабілітації ветеранів “Лісова поляна” МОЗ України».

ркд
цнап башт
зображення Viber 2023 09 15 10 37 34 081

БЕЗБАР’ЄРНІСТЬ

безбарєрність в україні

Архіви

ГІД З ДЕРЖАВНИХ ПОСЛУГ

гід дія

ПЛАТФОРМА,ДІЯ.ЦЕНТРІВ

б платформа.дія.центрів
Cherkasi Oda

Герої Баштечківської територіальної громади

герої громади