Баштечківська територіальна громада

Уманського району, Черкаської області

(04747) 95431

Інвестиції в охорону праці – це інвестиції в життя людини

15.06.2022

Одним із головних напрямів роботи Жашківського   відділення управління ВД ФСС України у Черкаській області є профілактична робота щодо запобігання нещасним випадкам на виробництві, професійним захворюванням та іншим випадкам загрози здоров’ю застрахованих осіб, викликаних умовами праці.

Людина не  може працювати продуктивно і якісно, якщо не почувається на роботі комфортно та безпечно. Перша умова якоюсь мірою залежить і від самого працівника, а другу повинен гарантувати роботодавець. Успіху у справі можна досягти,  коли інтереси та обов’язки обох сторін будуть  співпадати.

Статтею 43 Конституції України визначено: «Кожен громадянин України має право на належні, безпечні і здорові умови праці». Тому, обов’язок кожного  роботодавця – забезпечити це право своїм працівникам, а обов’язок кожного працівника – не чекати, коли йому таке право нададуть, а користуватися  ним в повній мірі.

Життя та здоров’я громадян – основна цінність держави. Більшу частину свого життя людина перебуває на роботі. Тому надважливим завданням є створення безпечних, сприятливих та здорових умов праці, за які відповідає роботодавець.
Однак не завжди він виконує вимоги законодавства з різних причин, чим порушує права робітників на безпечну працю.

Відтак, підвищення рівня безпеки праці можливо досягти шляхом проведення профілактичних заходів, розроблення та впровадження у діюче виробництво інноваційних технологій, нових видів засобів індивідуального та колективного захисту; відновлення та модернізації медичних служб на виробництві, підвищення рівня культури безпеки праці та іншого.

Пропагуючи безпечну працю, найперше, роботодавці та працівники повинні формувати відповідальне ставлення  до особистої безпеки.

Це і є одне із головних завдань Фонду соціального страхування України – проведення профілактичних заходів, спрямованих на запобігання нещасним випадкам, професійним захворюванням та усунення загрози здоров’ю працівників, викликаної умовами праці.

Оскільки будь-яке розслідування нещасного випадку проходить з метою встановлення причини настання нещасного випадку та розробки таких заходів які б у майбутньому унеможливлювали настання подібних нещасних випадків, Жашківське  відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Черкаській області акцентує увагу роботодавців на необхідності якісного проведення інструктажів та навчань з питань охорони праці, залучення працівників до роботи за спеціальністю, здійснення постійного нагляду за роботою, організацію раціонального режиму праці і відпочинку, забезпечення працівників спецодягом, спецвзуттям, засобами індивідуального захисту, виконання правил експлуатації обладнання.

А ще – забезпечувати дотримання вимог охорони праці на виробництві, належно утримувати територію підприємств, установ та організацій, та пам’ятати, що життям та здоров’ям працівників нехтувати недопустимо.

цнап л

Архіви

ГІД З ДЕРЖАВНИХ ПОСЛУГ

гід дія

ПЛАТФОРМА,ДІЯ.ЦЕНТРІВ

б платформа.дія.центрів
Banerbpd 200x80
Association
Cherkasi Oda
жашківська рда
window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-129897358-29');