Баштечківська сільська рада

Уманського району, Черкаської області

(04747) 95431 моб. (050) 240 85 13

Громадське обговорення питання створення Охматівської гімназії та реорганізації Нагірнянського ЗЗСО І-ІІІ ступенів

15.04.2021

Інформаційне повідомлення про проведення громадського обговорення щодо створення Охматівської гімназії шляхом   ліквідації Охматівського ЗЗСО І-ІІ ст.., Охматівського закладу дошкільної освіти «Берізка», реорганізації Нагірнянського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів в Нагірнянський заклад загальної середньої освіти І-ІІ ступенів

1.Найменування організатора громадського обговорення –  Баштечківська сільська рада.

2.Мета: врахування думки жителів Баштечківської ТГ щодо створення Охматівської гімназії шляхом   ліквідації Охматівського ЗЗСО І-ІІ ст..,  реорганізації Нагірнянського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів в Нагірнянський заклад загальної середньої освіти І-ІІ ступенів

Обґрунтування необхідності прийняття рішення

Відповідно до пункту 30 частини 1 статті 26, статті 60 Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту»:

  1. Рішення про утворення, реорганізацію, ліквідацію чи перепрофілювання (зміну типу) закладу загальної середньої освіти приймає його засновник (засновники).
  2. Мережа закладів загальної середньої освіти формується відповідно до законодавства з урахуванням соціально-економічної та демографічної ситуації, а також відповідно до культурно-освітніх та інших потреб територіальної громади.
  3. Розвиток мережі комунальних початкових шкіл, гімназій забезпечують районні, міські, сільські, селищні ради.
  4. У разі реорганізації чи ліквідації закладу загальної середньої освіти засновник зобов’язаний забезпечити учням можливість продовжити здобуття загальної середньої освіти на відповідному рівні освіти.

Реорганізація і ліквідація закладів загальної середньої освіти у сільській місцевості допускаються лише після громадського обговорення проекту, відповідного рішення засновника.

Згідно з Конституцією України (ст. 143):

«Територіальні громади села, селища, міста безпосередньо або через утворені ними органи місцевого самоврядування утворюють, реорганізовують та ліквідовують комунальні підприємства, організації і установи, а також здійснюють контроль за їх діяльністю, вирішують інші питання місцевого значення, віднесені законом до їхньої компетенції».

Відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» (ст. 26):

«Реорганізація або ліквідація навчальних закладів комунальної форми власності здійснюється за рішенням місцевої ради».

Закон України «Про освіту» набрав чинності 28 вересня 2017 року. Згідно з підпунктом 13 пункту 3 розділу ХІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону переоформлення установчих документів закладів освіти з метою приведення їх у відповідність із Законом здійснюється протягом п’яти років з дня набрання чинності Законом. Відповідно до пункту 5 цього ж розділу Закону засновникам закладів освіти рекомендовано протягом п’яти років привести установчі документи закладів освіти у відповідність із Законом. Таким чином установчі документи, зокрема статути закладів загальної середньої освіти, мають бути переоформлені до 28 вересня 2022 року.

18 березня 2020 року набрав чинності Закон України «Про повну загальну середню освіту» (далі – Закон), що визначає правові, організаційні та економічні засади функціонування і розвитку системи повної загальної середньої освіти.

Зі вступом в дію зазначеного Закону з’явилось законодавче підґрунтя для реформування системи загальної середньої освіти, що має сприяти підвищенню якості освіти та освітньої діяльності, істотному зростанню інтелектуального, культурного потенціалу суспільства та особистості. Цільові і ціннісні трансформації сучасної освіти вимагають запровадження адекватної структури української школи.

У Законі не вживаються терміни «І ступінь» чи «І-II», «І-III ступені». Натомість Закон містить терміни «початкова школа», «гімназія», «ліцей».

Відповідно до абз. 8 ч. 1 ст. 35 Закону заклад загальної середньої освіти, що здійснює освітню діяльність на декількох рівнях загальної середньої освіти, має тип закладу вищого рівня, на якому провадиться освітня діяльність.

Відповідно до Прикінцевих та перехідних положень Закону з 1 вересня 2024 року набирають чинності такі вимоги Закону:

  • початкова школа має функціонувати як окрема юридична особа або як структурний підрозділ гімназії (абз. 5 ч. 1 ст. 35);
  • гімназія та ліцей мають функціонувати як окремі юридичні особи
    (абз. 6 ч. 1 ст. 35);
  • для започаткування та провадження освітньої діяльності комунального ліцею у його складі має бути створено та функціонувати не менше чотирьох 10 класів (абз. 8 ч. 1 ст. 32);
  • як виняток, за рішенням засновника ліцей може також забезпечувати здобуття базової середньої освіти (абз. 7 ч. 1 ст. 35).

Відповідно до статті 32 Закону:

  • мережа закладів загальної середньої освіти формується відповідно до законодавства з урахуванням соціально-економічної та демографічної ситуації, а також відповідно до культурно-освітніх та інших потреб територіальної громади та/або суспільства;
  • рішення про утворення комунальних початкових шкіл, гімназій як окремих юридичних осіб, їх реорганізацію, ліквідацію чи перепрофілювання (зміну типу) приймають районні, міські, сільські, селищні ради;
  • рішення про утворення комунальних ліцеїв як окремих юридичних осіб, їх реорганізацію, ліквідацію чи перепрофілювання (зміну типу) приймають Верховна Рада Автономної Республіки Крим, обласні, міські ради (міст з населенням більше 50 тисяч).

Отже, Закон не передбачає можливості подальшого функціонування шкіл
«I-III ступенів». Найближчим часом Баштечківська сільська рада має прийняти одне з таких управлінських рішень стосовно кожного із заснованих раніше закладів загальної середньої освіти:

  • змінити тип таких закладів на гімназію, яка забезпечуватиме здобуття виключно базової середньої освіти («II рівень») або початкової освіти і базової середньої освіти («I-II рівень»);

Мета та завдання прийняття рішення

Цей проєкт підготовлений з метою поступової трансформації мережі закладів загальної середньої освіти Баштечківської ТГ відповідно до вимог Закону України «Про повну загальну середню освіту».

Загальна характеристика і основні положення рішення

Трансформація мережі закладів загальної середньої освіти Баштечківської ТГ відбуватиметься поетапно, шляхом ліквідації, реорганізації закладів, що здійснюють освітню діяльність одночасно на всіх рівнях повної загальної середньої освіти в гімназію з дошкільним відділенням та початковою освітою ,  та закладу загальної середньої освіти І-ІІ ступенів.

У разі реорганізації закладу загальної середньої освіти відділ освіти, молоді та спорту Баштечківської сільської ради забезпечить учням можливість продовжити здобуття загальної середньої освіти на відповідному рівні освіти.

Прогноз наслідків прийняття рішення

Прийняття та реалізація цього проєкту забезпечить:

  • здійснення заходів щодо приведення типів закладів загальної середньої освіти Баштечківської ТГ у відповідність до вимог чинного законодавства України;
  • створення ефективної, доступної і спроможної мережі початкових шкіл і гімназій;
  • створення умов для індивідуальної траєкторії розвитку здобувачів освіти, їх самореалізації, вибору професії та оволодіння ключовими компетентностями, необхідними для успішної самореалізації, соціалізації, подальшої трудової діяльності.

Головне у закладі освіти – це якість знань, рівень підготовки учнів, вміння набувати навиків спілкування в колективі однолітків, вчитися здобувати лідерські навики, мати можливість повноцінного розвитку своїх здібностей та творчої майстерності. Бо тільки у конкурентному учнівському середовищі у дітей є мотивація до кращих результатів у навчанні. На жаль, з кожним роком у нашій громаді, як і в Україні зокрема, зменшується народжуваність,  відповідно  зменшується кількість учнів, особливо 10-11 класів

Важливо, що розрахункова наповнюваність класів визначається з урахуванням кількості населення та щільності його проживання і є основною складовою у розрахунку субвенції з державного бюджету, яка передбачена,  виключно, на заробітну плату педагогічних працівників школи.   Освітньої  субвенції, яка надходить до  бюджету Баштечківської ТГ –  недостатньо.

Враховуючи те, що державна освітня субвенція покриває лише частину заробітної плати педагогічного персоналу. З нового навчального року громада за рахунок місцевого бюджету змушена  буде дофінансувати частину заробітної плати педагогічних працівників школи. Станом на сьогодні  з місцевого бюджету Баштечківської ТГ  покриваються витрати на енергоносії,   комунальні послуги та утримання технічного персоналу.

Дійсно кошти, які будуть заощаджені в результаті прийнятих рішень можна буде спрямувати на придбання  сучасного обладнання для навчальних кабінетів у новостворені заклади освіти,  де використання їх буде ефективним. Або ж витратити їх на ремонт, термоізоляцію закладів освіти.

Завдання школи  – давати дітям якісні знання  та підготувати їх до самостійного життя. Школаце установа, яка фінансується з державного бюджету і повинна забезпечувати всіх дітей освітою на рівні Державного стандарту. І тут вирішальною є роль вчителя, його системна робота над підготовкою до уроків, використання на уроках проблемних і дослідницьких методів навчання, перехід від процесу наповнення учнів знаннями до процесу усвідомленого здобуття ними необхідних навичок для вирішення проблемних ситуацій, що в кінцевому підсумку й буде формуванням особистості.

Проаналізувавши перспективну мережу, кадрове забезпечення, матеріально-технічну базу, провівши засідання робочої групи відділ  освіти, молоді та  спорту Баштечківської ТГ виносить на громадське обговорення  питання створення Охматівської гімназії шляхом   ліквідації Охматівського ЗЗСО І-ІІ ст.., ліквідації Охматівського закладу дошкільної освіти «Берізка», реорганізації Нагірнянського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів в Нагірнянський заклад загальної середньої освіти І-ІІ ступенів.

Запрошуємо Вас долучитися до громадського обговорення щодо ліквідації та реорганізації вищезазначених закладів освіти.

  1. Формат проведення громадського обговорення: у зв’язку з продовженням карантину, з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» та забороною масових зібрань, пропозиції та зауваження приймаються у письмовій формі із зазначенням особи та контактної інформації заявника за адресою: 19222, вул. Миру, 8,  с.Баштечки.
  2. З дотриманням усіх заходів безпеки: публічне громадське обговорення передбачатиме проведення на базі ЗЗСО та ЗДО громадських слухань, засідань за круглим столом, зборів, зустрічей з громадськістю і колективами ЗЗСО,ЗДО.
  3. Місцезнаходження та адреса електронної пошти, номер телефону організатора громадського обговорення, за якими можна отримати консультації з питання, що винесено на громадське обговорення – Баштечківська сільська рада, с.Баштечки, вул. Миру ,   8  , e-mail:                               , тел.
  4. Прізвище та ім’я особи, визначеної відповідальною за проведення громадського обговорення – Філончук Л.В. – в.о.начальника відділу освіти, молоді та спорту.
  5. До участі в обговоренні запрошуються мешканці Баштечківської територіальної громади у терміни з 15 квітня по 15 травня 2021 року.
  6. Строк і спосіб оприлюднення результатів громадського обговорення – узагальнення висловлених в ході проведення громадського обговорення зауважень та пропозицій здійснюється організатором протягом 14 днів після закінчення строку подання пропозицій. Після отримання висловлених пропозицій та проведеного аналізу відбудеться оприлюднення результатів громадського обговорення на сайті Баштечківської ТГ.
ркд
цнап башт
зображення Viber 2023 09 15 10 37 34 081

БЕЗБАР’ЄРНІСТЬ

безбарєрність в україні

Архіви

ГІД З ДЕРЖАВНИХ ПОСЛУГ

гід дія

ПЛАТФОРМА,ДІЯ.ЦЕНТРІВ

б платформа.дія.центрів
Cherkasi Oda

Герої Баштечківської територіальної громади

герої громади