Удосконалення регіональної онлайн-карти безбар’єрності. Перебіг процесу створення доступних просторів у громадах області. Ці та інші питання обговорили на засіданні обласної робочої групи зі створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року. Воно відбулося під керівництвом заступника начальника ОВА Антона Царюка.
Зокрема, тут представили досвід Червонослобідської та Уманської тергромад зі створення доступних просторів.
– Доступне та безбар’єрне середовище має стати пріоритетним завданням для усіх: області, районів, громад, – наголосив Антон Царюк. – Для тергромад ми вже підготували низку рекомендаційних матеріалів і направили їх. Вони можуть робити самооцінювання послуг безбар’єрності в себе на місцях.
Також учасників засідання поінформували про функціонування регіональної онлайн-карти безбар’єрності. За словами Антона Царюка, її нині удосконалюють.
– На карті вже доступні наші ЦНАПи, – розповів він. – З них ми розпочали цю роботу. Це логічно, оскільки ці місця мають високий рівень відвідуваності серед населення. Зокрема, серед маломобільних громадян. Карта дієва та постійно оновлюється. Переглянувши її, громадяни можуть попередньо ознайомитися із інформацією щодо доступності певних об’єктів. Проте нам треба масштабувати карту. Зокрема, підключати інші заклади нашої області. Над цим зараз працюємо.
Нагадаємо, на Черкащині працює робоча група, що здійснює моніторингові перевірки доступності громадських місць населених пунктів області. Під час них фахівці обстежують об’єкти різного призначення від маленьких сіл до центрів тергромад області. Потому надають рекомендації їхнім власникам.