Баштечківська об'єднана територіальна громада

Жашківського району, Черкаської області

(04747) 95431

23 лютого Олександр Скічко та голови територіальних громад Черкащини обговорили взаємовигідне партнерство

23.02.2021

Громади, облдержадміністрація та облрада мають працювати разом. Така синергія зусиль дасть максимально позитивний результат у економічному, соціальному та інвестиційному розвитку. Таке переконання висловив очільник Черкащини Олександр Скічко, спілкуючись з громадами області.

Сьогодні очільники громад Черкащини, голови ОДА та обласної ради, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації та Асоціації тергромад України на розширеному засіданні регіонального відділення Всеукраїнської асоціації ОТГ у Новодмитрівській об’єднаній територіальній громаді налагоджували взаємовигідну співпрацю. По завершенню підписали Меморандум про співпрацю.

-Нині ми зустрічаємося не в облдержадміністрації, а в одній з територіальних громад, і це не дивно, а закономірно, – звернувся до присутніх Олександр Скічко. – Адже зараз саме територіальні громади є безпосередніми суб’єктами усіх процесів, що відбуваються. Вони ініціюють, пропонують інвестиційні проекти, надають інформацію. Зі свого боку, ми теж активно долучаємося. Але нам треба поглиблювати таку співпрацю. На сьогодні важливо і вкрай потрібно знайти баланс і скооперуватися у нашій роботі.

Уже є приклади, коли громади Черкащини збільшили свої надходження в 10 разів після децентралізації. Це питання ефективного управління та менеджменту податків, переконаний голова ОДА. Водночас він зауважив, що в Україні планується низка законодавчих ініціатив, які мають врегулювати та покращити діяльність територіальних громад.

– З-поміж найосновніших законодавчих ініціатив – лісова реформа, за якою податки також будуть збільшені й надходитимуть в бюджети ОТГ, – додав посадовець. – Плануються та розробляються законодавчі ініціативи з унормування податку на землю. Треба вирішити те питання, коли в одній ОТГ податок на землю мінімальний, у когось – середній, а хтось встановив максимальну плату. Зі свого боку як голова ОДА готовий допомогти очільника громад організувати комунікацію з Кабміном, Офісом Президента, адже у нас зараз є така можливість.

Він закликав очільників громад активніше комунікувати з облдержадміністрацією та ініціювати зміни на місцях. ОДА робитиме усі можливі кроки, аби допомогти в реалізації проектів на місцях.

– Я хочу, щоб ОДА була майданчиком, де ми можемо спілкуватися і разом працювати. Це – базова умова позитивного результату, – підсумував Олександр Скічко.

Архіви

Banerbpd 200x80
Association
Cherkasi Oda
жашківська рда
єс місцевих петицій
дсз

Державна служба геології та надр України

дс геології Logo
window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-129897358-29');