Баштечківська територіальна громада

Уманського району, Черкаської області

(04747) 95431

207 років з дня народження Тараса Григоровича Шевченка

09.03.2021

9 березня 2021 року минає 207 років від дня народження національного генія і пророка, духовного батька України Тараса Григоровича Шевченка.

Кобзар був не лише письменником, а й талановитим художником та обличчям українського народу. Його поезію перекладено понад ста мовами. Як виявляється, найбільшу популярність твори Шевченка здобули в Польщі, англомовних та російськомовних країнах. Також поезію Тараса Григоровича переклали на мову есперанто та східні мови: японська, корейська, арабська.

Поетична спадщина Кобзаря – це понад 240 творів, а живописна – приблизно 1200 робіт (олійних картин, акварелей, сепій, офортів, малюнків). Тож навіть якби Шевченко не став геніальним поетом, то він все одно був би відомий світові як великий український художник. Творчість Шевченка-поета й Шевченка-художника ідейно й тематично єдині, взаємопов’язані і доповнюють одна другу.

Вклад Т. Г. Шевченка в культурну спадщину українського народу неоціненний. Це скарб, який наша нація має оберігати як зіницю ока, адже в ньому закарбована вся душа українського народу.

Свою Україну любіть,

Любіть її… во время люте,

В остатню тяжкую минуту

За неї Господа моліть.

цнап л

Архіви

ГІД З ДЕРЖАВНИХ ПОСЛУГ

гід дія

ПЛАТФОРМА,ДІЯ.ЦЕНТРІВ

б платформа.дія.центрів
Banerbpd 200x80
Association
Cherkasi Oda
жашківська рда
window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-129897358-29');